Rocznik 2010- 1 miejsce w XIV Turnieju Niepodległości

W dobrych humorach w sobotnie południe stawili się zawodnicy na zbiórce przed turniejem. Krótka odprawa z zawodnikami oraz rodzicami, załatwienie spraw organizacyjnych i mogliśmy zająć się już tylko przygotowaniem do pierwszego meczu.
Pierwsze spotkanie to pojedynek z AFC United Dublin. Polska szkółka z Irlandii przyleciała specjalnie na turniej. Wyrównane spotkanie, jednak to nasz zawodnik Ervin otwiera wynik premierowym golem w turnieju dla naszego klubu, takim rezultatem kończymy spotkanie.
LKS Jedność Żabieniec- AFC United Dublin 1:0

W kolejnym spotkaniu naszym przeciwnikiem był Huragan Wołomin. Wchodzimy w mecz ospale, dając się zepchnąć przeciwnikowi do obrony. Ataki drużyny z Wołomina nasilają się i kończą dwu bramkowym prowadzeniem Huraganu. Po stracie dwóch bramek, nastąpiła metamorfoza zawodników z Żabieńca. Niekorzystny wynik pobudził naszych piłkarzy i druga część spotkania to nieustające ataki Jedności. Niestety mimo wielu korzystnych sytuacji, wykorzystujemy jedną z nich i po bramce Piotrusia schodzimy z boiska pokonani.
Huragan Wołomin- LKS Jedność Żabieniec 2:1

3 spotkanie w grupie rozegraliśmy od razu po meczu z Huraganem, a przeciwnikiem była drużyna Grom II Warszawa. Brak przerwy pozwolił na szybkie wymazanie z pamięci porażki i walkę w kolejnym meczu. Jedność od początku dominowała w tym spotkaniu kończąc mecz dwu bramkowym prowadzeniem po golach Fabiana i Bartka.
LKS Jedność Żabieniec- Grom II Warszawa 2:0

Po zdobyciu 6 punktów w grupie, zajmujemy II miejsce i przechodzimy do półfinału turnieju, gdzie czeka na nas zwycięzca drugiej grupy, Akademia Piłkarska Brychczy. Mecz od początku układa się dla nas pomyślnie i po strzale Antka, obejmujemy prowadzenie. Kolejne minuty to wyrównana gra i gol dla przeciwników. Stracona bramka podziałała mobilizująco i kolejnego gola na swoim koncie zapisuje Antek Stańczyk. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, czyli Jedność gra w finale!
Akademia Piłkarska Brychczy- LKS Jedność Żabieniec 1:2

W finale turnieju spotykamy się z drużyną którą już znamy- Huragan Wołomin wygrał wysoko II półfinał turnieju. Nie mogliśmy sobie pozwolić na słaby początek jak w pierwszym meczu, jednak ponownie to rywal zyskał przewagę. Mimo słabego początku, nie tracimy bramki a przebudzenie drużyny nastąpiło dzięki Ervinowi. „Turbo” Ervin raz po raz zaczął niepokoić swoimi rajdami przeciwnika i w końcu jeden z nich na gola zamienił Tomek. Po strzeleniu bramki zawodnicy z Leśnej 20 starali się kontrolować mecz, tworząc kolejne okazje bramkowe. Kolejne rajdy prawą stroną jednak nie przynosiły skutku. Co jakiś czas Huragan starał się odgryzać i w końcu jedna z akcji zakończyła się golem. Adaś obronił strzał napastnika, jednak piłka tak niefortunnie się odbiła od wewnętrznej części słupka, że wturlała się do bramki. 1-1 i kilka minut do zakończenia spotkania. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął kapitan drużyny Bartek. Wprowadził piłkę z lewej strony boiska i fantastycznym strzałem pod poprzeczkę zapewnił zwycięstwo Jedności w całym turnieju!

Finał
LKS Jedność Żabieniec- Huragan Wołomin 2:1

W turnieju udział wzięli: Dominik, Adam, Antek P., Antek S., Fabian, Tomek, Piotrek, Bartek, Ervin.

Zdjęcia dostępne na stronie fb: LKS Jedność Żabieniec 2010